تبلیغات
بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده - راسخون در علم کیانند

بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده

سه شنبه 29 دی 1394

راسخون در علم کیانند

نویسنده: محمد رئوف علی پور   

هو الذی انزل علیک الکتاب منه آیات محکمات هن أم الکتاب و أخر متشابهات فأما الذین فی قلوبهم زیغ فیتبعون ما تشابه منه ابتغاء الفتنه و ابتغاء تأویله و ما یعلم تأویله الا الله و الراسخون فی العلم یقولون آمنا به کل من عند ربنا و ما یذکر الا اولو الالباب
7 / آل عمران

همانگونه که بسیاری از ماها می دانیم خدوند متعال در آیات قرآنی ، کتاب شریفش را از نظر دسته بندی میزان دسترسی به تفسیر و فهمیدن آیات آن به دو دسته تقسیم کرده است :
1- محکمات 2- متشابهات
و می دانید که بر اساس آیه ای که در بالا آمد  آیات متشابهات را فقط راسخون در علم می فهمند
حال به سؤالاتی با دقت بیندیشید و  پاسخ دهید :
آیا قرآن برای هدایت فرستاده شده است یا خیر ؟
اگر بله پس متشابهات چیست ؟ چرا ما نباید معنی کل قرآن را بفهمیم ؟
اگر قرآن برای هدایت فرستاده شده است پس دلیل اینهمه نزاع و اختلاف بین افرادی که به دلیل اوج اعتقادی که به قرآن دارند حتی خود را منفجر می کنند چیست ؟ توجه کنید که  این افراد آنقدر به نتیجه گیری خود از قرآن مطمئنند  که حتی حاضرند برای این نتیجه گیری خود را تکه تکه کرده تا به خیال باطل و اوهام خود در دنیای دیگر روسفید و سربلند باشند خوب چرا این افراد که اینقدر به قرآن اعتقاد دارند با هم نزاع دارند ؟ 
اگر راسخون در علم همانهائی هستند که در مراکز دینی طی مدارج و مراحل علمی کرده و به تفسیر قرآن مسلط می شوند پس چرا این افراد با همدیگر اختلاف داشته و این اختلاف موجب تشتت و کشتار بین مسلمین شده است ؟
 قرآن برای اختلاف است یا اتحاد ؟ اگر برای اتحاد است چرا حتی مفسرین قرآن مختلفند و حتی گاهی با هم نزاع دارند ؟
آیا با این نتیجه گیری موافق نیستید که در نتیجه ی حوادث تاریخی بعد از رحلت رسول خدا و تفرق و تشتت مسلمین مشخص می شود که منظور از راسخون در علم مفسرین فعلی و قبلی قرآن نیستند که اگر بودند اینهمه جنایت و کشتار بی معنا بود آیا موافق نیستید که این مفسرین تنها محکمات را می فهمند و از متشابهات به ندرت آن هم خیلی جزئی ( آنهم به دلیل راهنمائی همان راسخون در علم ) سر در می آورند پس این راسخون در علم کیانند ؟ آیا با این سخن موافق نیستید که اگر زمانی راسخون در علم هم سخنی گفته اند و یا می گویند بدلیل ناشناخته ماندن صدایشان به درستی شنیده نشده و مواضعشان با دقت درک نشده است ؟ آیا موافق نیستید که بسیاری از ماها تحت تأثیر تابعیت قومی و مذهبی و اعتقاد به اعتقاد پدرانمان تنها به آن سخنی از راسخون در علم واکنش مثبت نشان می دهیم که هماهنگ با پیشداوری ما باشد؟ آیا قبول ندارید که راسخون در علم باید راسخ در تقوا نیز باشند تا نلغزند و ما را نیز نلغزانند ؟ آیا موافق نیستید تمام بدبختی ما به دلیل بی توجهی به معنی این آیات است ؟ ایا موافق نیستید که ما هر چی زور هست میزنیم تا کما وجدنا و آبائنا باشیم ؟ آیا قبول ندارید که تمام علمان را هم تنها در این جهت می آموزیم و هر آنچه خلاف اعتقادات قومی ما باشد نامسلمانی می دانیم ؟

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :