تبلیغات
بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده - پاسخ به مطالب آقا عبد الله قسمت هفدهم

بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده

ادامه مطالب آقا عبد الله :
(( وکتاب افرادی که خود عالم بودنند در بین مردم واز این کار(قبر پرستی)دست برداشتن وجزوه ای که 13شبه قبر پرستان رو بیان کرده وجواب مفصل به آن داده است واگه غیر از شما در وبلاکم(www.asledin313.blogfa.com(ویا به ایمیلم(din.asle@yahoo.com) کسی ایمیل خود رو برام بفرسته جزوه هارا برایش ارسال تا خود محقق باشد تا مقلد.  )) 

پاسخ

دوست عزیز مقاله ی سیزده شبهه را سال ها است که خوانده ام مقاله ارزش علمی ندارد و از ادله ای قرآنی بهره می برد و آن را مطرح می کند که به طرح ادعایش ربطی ندارد.

نویسنده در این مقاله فقط تهمت می زند و پس از تهمت زدن با آوردن آیاتی که به سخنانش بی ربط است قصد جا انداختن مطلب خود را دارد .

البته برخی عوام که سخنان هیجان انگیز آنان را به وجد می اورد ممکن است از خواندن مقاله اختیار از کف دهند اما در نظر افرادی که دقت کمی هم بکنند آثار بی ارزشی آن هویدا است.

سخن او بدلیل شعار زدگی فراوان بیشتر به ناله و نفرین پیره زنان می ماند مقاله نشان می دهد که او چقدر ناراحت است از اینکه با وجود تمام تبلیغات و هجمه سنگین وهابیت علیه مراجعه به رسول خدا این امر هر روز ریشه دارتر می شود .

انتخاب نام قبر پرستی در مقاله فارسیش خود نشان از کار غیر علمی است چرا که هیچ مسلمانی قبر نمی پرستد او به چیزی می پردازد و چیزی را رد می کند که اصلا وجود ندارد

هر کسی با اندک زندگی در جوامع اسلامی و با کمی تأمل می بیند که مراجعین به قبور بر حسب نوع قبر چند دسته اند

دسته ای می روند تا مردگان خود را در قبر بگذارند حتما اینان برای اینکه قبر پرست نشوند باید مرده هایشان را به سبک هندوها بسوزانند .

دسته ای دیگر  برای خواندن فاتحه و تلاوت قرآن و دعای خیر برای مردگانشان به سر مزار آنان حاضر می شوند لابد  این افراد هم بعد از خواندن فاتحه و دعا برای مردگانشان یه چهار تا فحش و ناسزا هم حواله یشان کنند آن وقت قبر پرست نمی شوند.

دسته ای سوم هدفشان از مراجعه قبور زیارت است و توسل و طلب دعای خیر از فردی که معتقدند آدم مؤمن و یا امام و صاحب جاه و مقامی نزد خداست که ان افراد هم از هر کس که غیر خدا را بپرستد متنفرند چه برسد به اینکه خود قبر پرستی کنند.

کدامیک از این دسته ها برای قبر پرستی به سر مزار می روند ؟ 

بدیهی است این سخن تنها یک تهمت و بزرگنمایی بی ارزش علمی و کار تبلیغاتی است که ارزش شنیدن ندارد

فرد نویسنده با انتخاب این اسم نشان داده است آدم عالم و دانشمندی نیست بلکه فردی است که از تعصب رنج می برد و کینه و حقد جوامع اسلامی و بزرگان اسلام را در دل دارد او خواسته است با نام خدا بر علیه محبوبین خدا لشکر جمع کند .

محرز است که عبارت (متوسل) با عبارت ( قبر پرست ) هم در معنای لغوی و هم در مفهوم فرق اساسی دارد این را هر آدم با سواد و بی سوادی با اندک دقتی در حروف تشکیل دهنده ی این کلمات می فهمد

توسل یعنی چیزی یا کسی را وسیله قرار دان اما عبادت یعنی پرستیدن کسی

مردم در هیچ یک از حالات مذکور به قبرستان ها نمی روند تا قبر را عبادت کنند بلکه می روند تا از مؤمنی که در قبر آرمیده بخواهند تا نزد خدا برایشان دعا کند این جمله نشان می دهد که زوار خدا را می پرستند نه مرده را

شاید بتوان کلماتی مانند مرده دوست را بکار برد اما کلمه ی مرده پرست سخنی بی منطق و دور از سنجیده سخن گفتن است . به برخی از افرادی که به نزد مزار بزرگان می روند حتی نمی توان نام امام دوست هم نهاد چون آنان برای طلب دعای خیر برای خود می روند پس بیشتر خود دوستند.

حال شما می گوئید برخی علما با خواندن مقاله ی بی منطق فوق وهابی شده اند به نظر من این افراد نه تنها عالم نیستند بلکه درکی ابتدائی از حروفی که کلمات را هم تشکیل می دهد ندارند و چه خوب شدند که اینان وهابی شدند چون افراد بی دقت که نام عالم بر خود می نهند مصیبتند .

حتی اگر فرض محال کنیم که مراجعه به قبور عمل بدی است حتما قبول دارید که دانشمند اسلامی کسی است که اسم را متناسب با عمل بد انتخاب می کند و انتخاب اسمی که حجم گناه را بیش از محدوده ی بزرگی عمل نشان دهد مورد کیفر و خشم الهی واقع خواهد شد ضمن اینکه ثابت می کند فرد مدعی را نمی توان عالم اسلامی نام نهاد.

در قسمت قبل آیه ای را آوردم که می فرمود خداوند متعال در مقابل هر خوبی ده برابر پاداش می دهد و هر بدی را تنها به اندازه ی همان بدی پاسخ می دهد حتی اگر فرض کنیم العیاذ بلله توسل به بزرگان یک نوع بدی است اینکه ما توسل را عبادت و پرستش بنامیم دقیقا مخالف این آیه از قرآن است

در واقع فرد بر خلاف تدبیر الهی بدی فرضی را میلیون برابر بزرگ کرده است

اما بدیهی است توسل امری مشروع و با پرستش متفاوت است همانگونه که قبلا هم شرح داده شد در قرآن آن چیزی که مذمت شده است توسل اعراب مشرک به بتان بود نه توسل مسلمین به رسول خدا

بلکه توسل مسلمین به رسول خدا تأیید شده است و آنانی که به آن بزرگور متوسل نشده را فاسق و منافق معرفی کرده است . منافقون 5 تا 7 را بخوانید 

جناب آقا عبدالله در خصوص مجتهد و مقلد و محقق هم این را بدانید که هیچ کس با خواندن یک مقاله مجتهد نمی شود بی خود با هندوانه زیر بغل دادن مردم آنان را نفریبید و به بیراهه نکشانید

یادم هست که در آن اوائل انقلاب برخی سازمان ها اسم فردی را می گذاشتند مسئول هسته ی فلان ، وقتی بررسی می کردید می دید اولا خود سازمان همه اش چند نفر فک و فامیل عضو دارد و این هسته هم یک نفر نیرو دارد آنهم فقط خود مسئولش اسم مسئول گذاشتن بر آن فرد تنها برای فریب دادن یک جوان جویای نام و به کشتن دادن او بود

جناب آقا عبد الله در مطلبی دیگر نوشته اید :

)) این حدیث بدون شک صحیح نیست واگه صحیح بود هم با قرآن مطابقت ندارد وقابل قبول نیست واگه عالمی آن رو تاید یا برآن استناد کرده دلیل نمیشه که ما قرآن رو ول کنیم وهمانند یهود ونصارا علما پرستی کنیم واگه در کتاب های علما هست چه معلوم که تحریف نشده باشد (( 

دوست عزیز حدیث انبیاء زنده اند با قرآن حضرت محمد (ص) سازگار است من نمی دانم شما منظورت کدام قرآن است شاید قرآنی که در اختیار شما ست همان هائی است که آمریکائی ها چاپ کردند و در کویت توزیع کردند آنان برخی آیات را حذف کرده بودند .

به کی قسم بخورم که در قرآن آمده است شهدا را مرده مپندارید آنان زنده اند و نزد خدای خود روزی می خورند

در صورتی که قرآنی غیر آمریکائی گیر آوردید و آیه را در آن دیدید حتما تأیید خواهید فرمود که مقام شهدا از پیامبر پائین تر است و  عمل (خوردن رزق و روزی ) از نظر درجه نزدیکی به حیات و زنده بودن دنیوی از فعل ( طلب دعا ) بالاتر است یعنی فعل (خوردن) زمینی تر است و فعل (دعا) آسمانی تر، مگر می شود شهدا زنده باشند و توانایی عملی زمینی تر را (خوردن روزی) داشته باشند اما رسول خدا دارای زندگی برزخی نباشد و قادر به فعلی آسمانی تر ( دعا کردن ) نباشد ؟ 

مگر می شود مردگان کافر قوم حضرت صالح سخن حضرت را بشنوند اما رسول خدا از این نعمت برخوردار نباشد آیات 77 تا 79 اعراف را ببیند

دوست من این گونه احادیث با قرآن حضرت محمد (ص) سازگار است نمی دانم شما از کدام قرآن سخن می گوئید

آیاتی هم مانند ( وَمَا أَنْتَ بِمُسْمِعٍ مَنْ فِی الْقُبُورِ ) که تفسیر خاص خود دارد و رسول بزرگوار اسلام و صحابه آن را برای ما تفسیر کرده اند این تفسیر ها هم حتی در صحیح بخاری نیز وجود دارد و گفته است منظور از این آیه چیست مراجعه بفرمائید خواهید دید

در مورد حدیث ( الانبیاء احیا ) حدیث از نظر صحت و سازگاری با قرآن هیچ مشکلی ندارد نه آن حدیث و نه حدیثی که در مورد حضرت موسی است جالب این است که بزرگان وهابیت هم نتوانسته اند صحت این حدیث را زیر سؤال ببرند دقت کنید : 

عبد العزیز بن باز – عبد العزیز آل الشیخ – عبد الله غدیان – صالح الفوزان – بكر أبو زید در جلد 1  المجموعه الثانیه صفحه 175 می نویسند :

" كل ذلك حق یجب الإیمان به والتسلیم له ، وإثبات أن رسول الله صلى الله علیه وسلم رأى موسى علیه السلام فی قبره یصلی ، ورآه أیضا فی السماء ، والله على كل شیء قدیر ، ولا یجوز إنكار ما ثبت فی النصوص الصحیحة عن النبی صلى الله علیه وسلم لحیرة العقول فیه ، أو قیاس عالم الغیب وعالم البرزخ على عالم الشهادة ، أو دعوى أن ذلك من مختلقات الیهود ، فكل ذلك خطأ وضلال ، وانحراف عن الصراط المستقیم "

ترجمه :

(هر آنچه که حق است واجب است که در برابر آن تسلیم شد و به آن ایمان داشت رسول خدا (ص) موسی علیه السلام را دیده است در حالیکه در قبرش نماز می خواند و او را در آسمان دیده است خداوند بر هر چیز قادر است جایز نیست آن چیزی که در نصوص صحیح از قول رسول خدا (ص) آمده است را بدلیل شگفتی و عدم فهم و درک عقل انکار کنیم و یا عالم غیب و برزخ را با عالم ماده مقایسه کنیم یا بگوئیم این از اسرائیلیات است همه ی این تفکرات اشتباه و گمراهی از راه راست است .))

دوست عزیز مسئله ی حیات مردگان ریشه در قرآن و احادیث دارد و قابل انکار نیست .  وهابیون علیرغم ضدیت با رسول خدا نتوانسته اند آن را رد کنند چون رد این موضوع حیثیت علمی آنان را زیر سوال می برد و ثابت می کند فرد در مورد قرآن و احادیث اطلاع دقیق ندارد .

حتما می دانید برخی از جملات نماز دعا است (اهدنا الصراه المستقیم ) اینکه برخی از جملات نماز دعای برای خود وغیر است و این دعا توسط حضرت موسی خوانده شده است به زبان خیلی ساده این سوال را مطرح می کند که حضرت موسی دعا می تواند بکند آن وقت پیامبر اسلام نمی تواند ؟ و پاسخ بدین سوال هم بر هیچ منصفی پوشیده نیست 

و السلام 

محمد رئوف علی پور 

چهاردم اسفند نود ودو


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :