تبلیغات
بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده - جریان مفتی زادها و راهبرد آن

بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده

هر جریان هوشمندی دارای نگاه و به تبع آن برنامه و راهبرد کوتاه مدت ، میان مدت و درازمدت است راهبرد جریان های متفاوت را می توان از موضع گیری ها و بیانیه ها و سخنرانی ها تا اندازه ای حدس زد بدیهی است یک جریان می تواند بخشی از برنامه های خود را مخفی سازد و یا گام به گام گوشه هائی از آن را اجرایی و علنی کند.
با توجه به این راهبرد ها است که جریان دوستان یا دشمنانی خواهد داشت .

ناگفته پیدا است که یکی از راههای شناخت گروهها شناخت دوستان و دشمنان آن است . هر چند این راه شناخت مستلزم طی مراخل پیچیده ای جهت دست یابی به شناخت کامل یک جریان است اما در هر حال با شناخت دوستان و دشمنان یک فکر می توان تا اندازه زیادی آن را شناخت.
با توجه به مطالب مطرح شده در چند خط بالا این سؤالات مطرح می شود :
که راهبرد جریان مفتی زاده چیست ؟
این جریان چه اهدافی را تعقیب می کند ؟
در سخنرانی ها و مواضع این گروه چه اهداف پیدا و پنهانی نهفته است ؟
در حال حاضر مفتی زاده ایها چه اقداماتی را در کردستان ایران انجام می دهند ؟
دوستان و دشمنان این جریان کیانند ؟
موضع گیری مسئولین نظام اسلامی ایران در قبال این جریان چیست ؟
و سؤالاتی از این دست
با نگاهی به بیانیه های طرفداران مفتی زاده و در نظر گرفتن اقدامات ایشان  این توهم پیش می آید که این گروه گروهی درونگرا هستند که قصدشان خودسازی است و کاری به سیاست و... ندارند
با دقت در کتب مفتی زاده مشاهده می کنیم که این گروه دارای برنامه های بلند مدت در تمام مسائل از جمله مسائل سیاسی است بگونه ای که این برنامه ها نه برای کردستان و نه برای ایران بلکه برای کل جهان اسلام طراحی شده است . 
(جمله ی معترضه اینکه اشتباهات مفتی زاده در این حوزه نیز کار دستش داده و غلط های او در حوزه ی سیاست نیز فاحش است اما به هر حال نگاهی به آثار مفتی زاده نشان می دهد او فردی گوشه گرا و عزلت گزین در مسائل سیاسی نبوده است )
حال واقعا قضیه چیست آیا این گروه مردمی بی آزار و فاقد برنامه ی سیاسی و مردمی بی خیال از امور هستند که تنها در حال خودسازی هستند یا این جماعت در حال اجرای برنامه ای گام به گام هستند ؟
نگاهی به دشمنان این گروه نیز جالب است . از طرفی سلفیون و وهابیون با شدت و حدت فراوان این جریان را مورد حمله قرار می دهند و از طرفی دیگر بسیاری از علمای اهل سنت ایشان را منحرف می دانند .
بر اساس ضوابط و اصول مذهب شیعه نیز این جریان در موضع گیری های اصلی و کلیدی منحرف و غیر اسلامی هستند .
جالب تر اینکه ظاهر امر اینگونه نشان می دهد مسئولین استان کردستان  هیچ برنامه ی مشخصی در خصوص این جریان ندارند و هیچ برنامه ی مدون در تقابل با این جریان و یا همکاری با آن را در نظر ندارند .
ممکن است کسی بگوید اگر اینگونه است و مسئولین برنامه ای جهت برخورد با این گروه در دست ندارند  اخراج افرادی از این جریان از آموزش و پرورش را چگونه توجیه می کنید ؟
باید دقت داشت که نسبت این اخراج ها به استخدام ها و یا بکارگیری این افراد بخصوص در پست مهمی چون معلم دینی عددی نزدیک به صفر را نشان می دهد
این در حالی است که مسئولین استانی براحتی می توانند از معلمین دینی خارج از این جریان استفاده کنند اما در عمل می بینم اکثر بکارگیری ها از درون این جریان است توجه داشته باشید که این تریبون مهم یعنی کلاس دینی با اهمیت ترین منبر تبلیغی است که مفت و مجانی تقدیم این جریان شده است از طرفی دیگر جریان مفتی زاده آرام و بی سر وصدا و در میان سکوت مسئولین می رود تا به طور کامل بر اقتصاد کردستان مسلط شود .
یکی از روش های عضو گیری این گروه نیز از همین توان اقتصادی فوق العاده ی این گروه سرچشمه می گیرد افراد این گروه با شناسائی افراد متنفذ و دارای تحصیلات عالیه و شناخت مشکلات مادی ایشان با حل مسائل مادی آنان را بی سر و صدا مفتی زاده ای می کنند.
قبل از اینکه بحث را ادمه دهم به مانند روش همیشگی ام سعی می کنم سکوت کنم تا دیگران بنویسند و من بخوانم و یاد  بگیرم لطفادر صورت تمایل  در قسمت نظر دهید بنویسید و یا مطلب تان را به این ایمیل ارسال فرمائید :
soltea2006@yahoo.com

تا از نظرات ارزشمند شما  مطلع شوم .

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :