تبلیغات
بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده - پاسخ به سوالات

بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده

سه شنبه 30 آبان 1391

پاسخ به سوالات

نویسنده: محمد رئوف علی پور   

در پی سخنرانی مجدد در دانشگاه مریوان در روز دوشنبه بیست و هشتم آبان سال 91  بدلیل ضیق وقت برخی سوالات قرار  شد در این وب پاسخ داده شود که به تدریج پاسخ گذاشته می شود :
سوال : شما برای اینکه ثابت کنید رسول خدا (ص) با مردگان سخن گفته است از حدیثی استفاده می کنید که ابن عمر آن حدیث را روایت کرده حدیث در مورد جنگ بدر است در حالیکه ابن عمر در آن موقع دوازده سال داشته است و خود نیز در جنگ حضور نداشته است .

پاسخ :
اولا درست است که حدیث رقم 1281 بخاری توسط ابن عمر نقل شده است اما حدیث 5121 مسلم با همین مضمون توسط انس بن مالک نقل شده است
دوما توجه داشته باشید که جامعه مخاطب بنده در آن جلسه اهل سنت بود و شما نیز خود اهل سنت هستید تعجب می کنم شما که ادعای سنی بودن دارید چگونه در حضور جمعی که اهل سنت هستند تلویحا عبد الله بن عمر را متهم به دروغگویی می کنید آن وقت چگونه است که شماها در همان جلسه از توهین شیعه به صحابه می نالیدید آیا شما ها فقط از طرفداری از صحابه و شعارهای اینگونه اهداف خاصی را تعقیب می کنید یا واقعا از توهین به صحابه ناراحتید ؟
آیا شما هر آنچه را که بتوان بگونه ای  با تمسک به آن به جمهوری اسلامی تاخت می پذیرید و هر چیزی را که کوچکترین مقامی را ولو به طور احتمالی متوجه رسول خدا بکند انکار می نمائید ؟
نگرانی های واقعی شما چیست ؟ تا شما نگرانی هایتان را به طور واضح نگوئید نمی توان پاسخ مورد انتظار شما را داد اینکه شما در لفافه و با ایماء و اشاره سخن می گوئید در همه حال جوابگو نیست.
سوما داستان برخورداری مردگان از برخی قدرت ها تنها مختص این حدیث نیست بلکه احادیث متعددی همین موضوع را به ذهن متبادر می سازند مثلا در حدیث 4379 مسلم گفته شده است که حضرت موسی در قبرش نماز می خواند و یا حدیثی در مورد زنده بودن کل انبیاء و نماز خواندن آنها در بسیاری کتب حدیث وجود دارد
باز در صحیح بخاری حدیث رقم 1252 باز می فرماید که مرده ی مسلمان اصوات را می شنود .
توجه به این نکته ی مهم ضروری است که این موضوع مختص حدیث نیست فرض کنید شما حدیث را کنار گذاشتید با قرآن چه می کنید در قرآن زخرف 45 رسول خدا مأمور می شود تا از رسولانی که قبلا مرده اند بپرسد .
در سوره ی اعراف ایه ی 78 و 79 حضرت صالح با مردگان سخن می گوید
بنا بر این هم قرآن و هم احادیث بر این موضوع که مردگان می شنوند اتفاق نظر دارند
چهارما
آیا شما می دانید که چند نفر از صحابه به ابن عمر حدیث آموختند و چند نفر از این افراد در جنگ بدر حضور داشته اند ؟ شما چرا به جای اینکه ابن عمر را متهم به دروغگویی کنید احتمال نمی دهید که ایشان این موضوع را از صحابه ای دیگر شنیده اند ؟
آیا مشکل شما با ابن عمر به تبرک جستن ایشان به اماکنی که رسول خدا بر آن جلوس کرد بر می گردد؟
*************************************************************************

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :