تبلیغات
بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده - جوک هایی که دست به دست می گردد نیز نشان از وضعیت بد اقتصادی

بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده

شما هم جوک های زیادی شنیده اید که همه و همه به نوعی وضعیت بد اقتصادی را به تصویر می کشد .
خیلی از شماها شنیده اید که می گن همه ی مردم جهان سه زمان دارند الا مردم ایران که چهار زمان دارند گذشته - حال آینده و زمان شاه


شاید خیلی ها این شعرو شنیده اید :


ای انیس همه شب تا سحرم، یارانه
برده ای خواب زچشمان ترم، یارانه
آمدی، نان بسر سفره یِ ما آوردی
بروی… درد کند خون جگرم، یارانه
نیمه ی ماه سراغ از تو دلم می گیرد
نیمه یِ گمشده ی ِ مختصرم، یارانه
تو هدفمندترین قسمت و اقبالِ منی
بی تو مرغی به قفس بسته پرم، یارانه
کار و سرمایه ی من هستی و غم نیست
بی کس و کارم و هم بی هنرم، یارانه
برقراریِ تو با دستِ دعا می خواهم
بی تو اندوه درآرد پدرم، یارانه
مویِ از خرس جداگشته ترا می دانند!!
نیست البته چنین هم نظرم، یارانه
با تو بودیم و ترا بردبه یغما (ب.ز)
وای اگرازتودلم رابِبُرم، یارانه
بی حقوقم من و پرعائله و قفل بجان
و کلید تو چو نورِ بَصَرَم، یارانه
انصراف از تو بعید است که تو یارِ منی
و منِ غمزده بی تو پکرم ……. یارانه

و یا حتما شنیده اید که :
که پیام محمد رضا شاه از آن دنیا : سلام حالتون خوبه ، برق و آب و نفت مجانی چ شد ؟ دیگه مشکل اعتیاد ندارین ؟ بی حجابی که حل شد ؟ راستی دلار که هنوز 68 ریاله ؟ بیکاری چطور ریشه کن شد ؟باز هم سفر به اروپا بدون ویزا است ؟می گفتن بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر راستی روزگار چون شکرتان آمد ؟ من هم بد نیستم یعنی اوائل جهنم بودم ولی اینقدر گفتن خدا بیامرزدش تا از بهشت سر در آوردم .

و یا :

چرا الکی‌ میگین همه چی‌ گرون شده؟
منطقی‌ که به قضیه نگاه کنین همچی‌ خیلی‌ ارزون شده...!!
مثلا بلیط کنسرت تا پارسال از ۲۰ دلار بود تا۷۰ دلار الان شده از ۸ دلار تا ۳۰ دلار، پراید پارسال میشد ۸هزار دلار الان می‌شه ۳هزار دلار...
یکم منطقی‌ باشین!
 

ویا :

رفتم کاغذ دیواری بخرم...متری 90 تا 450 هزار تومن!!
حساب کردم بخوام اسکناس 1000 تومانی جاش بچسبونم 82 تومن درمیاد!!
تازه می شه بهش ناخونکم زد !!!


واقعیت این است که این جوک ها دست به دست می گردد و انکار آن مشکلی را حل نمی کند بلکه انکار مشکلی بر مشکلات اضافه می کند  در خصوص اینکه آیا امام قول مجانی کردن آب و برق را برای عموم مردم و برای همیشه داد  قطعا این سخن کذب است و امام هیچ گاه چنین قولی نداد  نه در 12 بهمن 57 در بهشت زهرا و نه در هیچ جای دیگر متن سخنرانی های امام موجود است و چنین چیزی اصلا در فرمایشات ایشان نیست ایشان سه بار در مورد آب و برق مجانی حرف زده اند که در آن سخنرانی ها کلمه (فعلا ) هست و مجانی هم برای مستمندان می گویند . توجه فرمائید :
«من به دولت راجع به مجانی کردن آب و برق و بعضی چیزهای دیگر فعلا برای طبقات کم‌بضاعتی که در اثر تبعیضات خانمان‌ برانداز رژیم شاهنشاهی دچار محرومیت شده‌اند و با برپایی حکومت اسلامی به امید خدا این محرومیت‌ها برطرف خواهد شد، سفارش اکید نمودم که عمل خواهد شد.» (صحیفه امام، ج۶، ص۲۶۲)
و :
«ما علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند اینها. دلخوش نباشید که مسکن فقط می‌سازیم، آب و برق را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم؛ شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم.» (صحیفه امام، ج۶، ص ۲۷۳)
و یا :
«هر چه زودتر باید مشکل مسکن برای بی‌خانمان‌ها و فقرای ایران حل گردد و برای هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق برای فقرا و بی بضاعت‌ها باید مجانی گردد. به نظر من بیشتر انقلابیون واقعی یعنی آنها که نیروی عظیم و کوبنده این انقلاب بودند، مردم غیر مرفه بودند. کسانی که بیشترین کشته ها را دادند و با نیروی ایمان واقعی و اعتقاد راسخ، باعث پیروزی انقلاب شدند، همان کسانی بودند که به هیچ وجه اشرافی و مرفه نبودند و از طبقه پابرهنه بودند.» (صحیفه امام، ج۶، ص ۲۹۷)
به دیگر سخن بخش اصلی  آن جوک رضا شاه برمبنای دروغی بزرگ قرار دارد  البته من زیاد به این موضوع نمی پردازم اما سخنم این است :
ساخت و نیز دهن به دهن شدن و  قابلیت انتقال این جوک ها نشان می دهد در جامعه مردم مشکل شدید اقتصادی دارند و نیز نشان از یک نارضایتی خاموش و زیر زمینی غیر سازماندهی شده دارد .
متأسفانه تعدادی از نخبگان از این وضعیت اطلاع دارند اما به جای حل آن در موقع انتخابات و دیگر موارد که نیاز به مردم دارند با استفاده ی از آن برای جناح خود رأی جمع می کنند
به نفع آنان نیست مشکل فقر و بیکاری مردم حل شود چون اگر حل شود معلوم نیست که در انتخابات رأی بیاورند .
مردم برای خلاصی از وضعیت نا مناسب اقتصادی گاهی به این جناح و گاهی به آن جناح دل می بندند اما در کمال ناباوری بعد از اینکه رأی مردم به جناحی تعلق گرفت آنان این رأی را دال بر جناحی بودن مردم و اعتقاد مردم به سیاست های آنان می دانند حتی گاهی از این رأی برداشت می شود که پس مردم موافقند ایران تسلیم آمریکا شود .
در جناح مقابل نیز تعبیر می کنند که وقتی مردم اسلام را  قبول دارند و اینگونه به ما که نماینده تمام وکمال اسلامیم رأی می دهند در اسلام نیز رأی مردم مشروعیت نمی دهد بلکه مقبولیت می دهد  پس چرا اصلا به رأی مردم مراجعه کنیم
حتی زمانی  در یک مورد می خواستند در مجلس ریاست جمهوری مادام العمر شخصی را به تصویب برسانند .
وقتی می گویم موج سواری بر بدبختی های مردم یعنی این .
وقتی می گویم یک جناح سومی باید ایجاد شود که گفتمانش حل مشکلات معیشتی  باشد و در صورت پیرووزی بگوید مردم تنها به این دلیل به من رأی داده اند که مشکلاتشان را حل کنم و الا معلوم نیست با همه ی حرف های من موافق باشند یعنی این .

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :