تبلیغات
بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده - نقش حوادث اخیر در آینده ی اسلام قسمت دوازدهم

بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده

فعلا از جواب به این سؤال که ریشه مشکل کجاست صرفنظر کرده و مجددا به شرح برخی جنایات تکفیری ها می پردازم ، وقاحت و شهوترانی تکفیری ها بحدی زیاد شده است که حتی چشم طمع به زنان یکدیگر نیز دارند یعنی گروههای تکفیری مختلف چشمشان دنبال این است که سوار زن آن یکی گروه تکفیری شوند . 

به اصل خبر از سایت نزدیک به داعش توجه نمائید : {طلق تنظیم الدولة الإسلامیة فی دیر الزور شرقی سوریا، فتوى جدیدة یبیح من خلالها نساء معارضیه، لمجرد قتال أزواجهن ضد التنظیم، معتبرة علاقة تلك النسوة بأزواجهن ‹زنا›، ونشرت فی العدد العاشر، إصدار شهر رمضان، من مجلة دابق الصادرة عن مركز الحیاة للإعلام التابع للتنظیم.

إذ تقول الفتوى: «إن نساء صحوات الجیش الحر وجبهة النصرة والكتائب الإسلامیة لا تحل له مجرد أنه قاتل تنظیم الدولة وأنها تعتبر زانیة!»، كذلك كتبت إحدى نساء التنظیم، فی العدد ذاته، وتدعى ‹أم سمیة المهاجرة›، مقالاً تحت عنوان «سبایا أم عاهرات»، تناولت موضوع السبی وقالت: «إنها سنة نبویة عظیمة»، وشددت على الالتزام بالسنة النبویة وتطبیق الشریعة الإسلامیة، معربة عن انزعاجها من الذین یهاجمون «السبیّ ویسمونه اغتصاباً للنساء»، مشیرة إلى «أنصار التنظیم الذین تأثروا كثیراً بحادثة سبى الإیزیدیات وهاجموا هذا الفعل وأنكروه».

كما تحذر ‹المهاجرة› زوجات مقاتلی «الصحوات الإسلامیة وغیر الإسلامیة وجبهة المخذول الجولانی»، قائلة: «علاقتكن بأزواجكن زنا»، داعیة تلك النسوة إلى «ترك أزواجهن والهجرة إلى الدولة الإسلامیة أو مواجهة الموت».}


بر اساس اشاره ای کوتاه در قسمت اول و ارتباط آن با پایان نوشته در این متن زشت و عجیب زنان برخی گروههای تکفیری یا باید بمیرند و یا باید شوهرانشان را ترک و به قلمرو دولت اسلامی (داعش) مهاجرت کنند .  ارتباط زناشویی ایشان با شوهران فعلی شان  (زنا} است و منبعد زنان مطلقه محسوب  شده و لازم است به داعش بپیوندند .
(در ادامه به برخی مطالب که در خصوص موضوع زنان اسیری که به عنوان برده و روسپی نگاشته شده است اشاره می کند البته خوشبختانه در بخشی از این نوشته اشاره هائی تلویحی در خصوص مخالفت های داخلی با موضوع زنان ایزدی و حتی اعتراض و زشت دانستن آن شده است )

امیل زولا می گوید : ( تمدن بشر هیچ گاه به بار نخواهد نشست مگر اینکه آخرین سنگ از آخرین معبد بر روی آخرین مبلغ مذهبی بیفتد )

آقای امیل زولا  متولد 1840 میلادی فرانسه بود او که به خوبی با نوع حکومت کلیسا آشنا  و ظلم و ستم های مسیحیت و کلیسا را در تاریخ کشورش خوانده  و علیرغم گذشت مدتی از ساقط شدن کلیسا از رأس حاکمیت باز شاهد ریاکاری پدران مقدس بود با جملات مذکور اوج احساسات خود را نشان داد .

اگر امیل زولا زنده بود با دیدن گروههائی که ادعا دارند اسلامی هستند و ادعا می کنند همه اهل سنتند و نیز می گویند روحانیونی و مفتی هائی در بین آنان هستند و مواظبند تا از خطوط ترسیم شده توسط دین منحرف نشوند و می گویند عمل سلف را درک کرده و تابع سلف صالحشان هستند ، از نظر سیاسی هم هدف مشترک مبارزه ی با بشار اسد را دارند اما اینگونه با ذَکر برافراشته فرج زنان یکدیگر را هدف گرفته اند چ می گفت ؟

نظر یکی از خوانندگان را ببینید که در یکی از سایت ها اینگونه برای داعش سینه چاک می کند :


(الله أكبر...إلى الأمام یا دولتنا المنصورة إن أمة محمد صلى الله علیه وسلم معكِ قلبا وقالبا، فالمسلمون یطوقون لنصرتكِ وستنضم إلیكِ أفواجا أفواجا بعد كسر طوق الطواغیت بعون الله. )

اونوقت ما به غربیان ایراد می گیریم که چرا می گویند مسلمانان توسط اسلام مسخ شده اند و عقل خود را از دست داده اند؟ اگر این هوادار مسخ نشده است مگر فلان جای برافراشته ی آن افراد را نمی بیند که حتی چشم طمع به ناموس گروهی تکفیری دیگر با مذهبی همانند مذهب خودش با نژادی همنژاد خودش دارد ؟

در  همین وب و در مطلبی دیگر قبلا در خصوص فروپاشی حکومت اخوان المسلمین در مصر نوشتم و یکی از دلایل این فروپاشی را اعتماد دولت مرسی به تکفیری ها برشمردم . اکنون با خواندن این مجموعه که دوازده قسمت آن تا بحال در خصوص جنایات تکفیری ها نوشته شده است  می توانید تکفیری ها را بهتر بشناسید آن وقت درک خواهید کرد که چرا درصد قابل توجهی از مردم مسلمان مصر به سمت سکولارها گرایش پیدا کردند

بخشی از مردم مصر که کمتر مذهبی بودند و یا دارای مذهبی دیگر بودند با دیدن جنایات تکفیری ها در کشورهای همسایه و نیز اعمال آنان در درون مصر واهمه داشتند که تکفیری هائی که از هیچ جنایتی رویگردان نیستند  این اعمال را در مصر نیز شیوع دهند آنان با خود اندیشیدند که سیسی کودتاچی که مسلمان بودنش هم جای تردید دارد بسیار با ناموس تر از تکفیری ها است  مردم مصر رد پای تفکرات سختگیرانه را در کتب متفکران اخوانی نیز می دیدند و این آنان را بیشتر نگران می کرد در اینجا به بخشی از تفکرات متفکر بزرگ و شهید سید قطب اشاره می کنم (در ابتدای این بحث از لفظ متفکر بزرگ وشهید استفاده کردم تا بگویم انتقاداتم از سید قطب از اوج ارادت من به آن بزرگوار نمی کاهد ) :

یکی از کتاب های مهم سید قطب کتابی است به نام (معالم فی الطریق ) این کتاب فوق العاده جذاب و بسیار زیبا با ادبیاتی سحر گونه نوشته شده است بگونه ای که به خوبی یک خواننده ی اهل سنت را جذب خود کرده و به تحسین و اطاعت وامیدارد  .

در این کتاب سید اصطلاحات زیادی را بکار می برد از جمله اسلام آمریکائی و اسلام واقعی و یا العبودیه و الحکمه و یا دارالحرب و دارالاسلام از نظر سید قطب دارالاسلام همانجائی است که احکام اسلام و شریعت در آن کامل اجرا می شود و دارالحرب یا جامعه جاهلی ، همه ی جامعه ها و کشورهائی است که غیر از دارالاسلام باشند  بین جامعه جاهلی و جامعه اسلامی هیچ سازگاری وجود ندارد  سید قطب، تبلیغ اسلام از طریق همزمان شمشیر و کتاب را لازم و ملزوم می داند .

او نمی پذیرد که جهاد فقط دفاعی باشد و یا فقط از طریق وعظ و سخنرانی و یا به شکل جهاد با نفس باشد  .
وی جهاد را راهی برای رسیدن به جامعه اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی می‌پنداشت و مسلمان واقعی را کسی می‌دانست که در راه اعتلای اسلام جهاد کند .

بنا براین با وجود حاکمیت اخوانی ها در مصر با آن سابقه ی فکری و اتحاد آنها با گروههای تکفیری موجب می شد تا نخبگان مصر به این بیندیشند که در آینده با این حاکمیت باید به چند کشور لشکر کشی کنند ، نخبگان مصر می دانستند اتحاد اخوان با تکفیری ها به شدت تهدید کننده و رعب آور است ضمنا مسیحیان ،صوفی ها  و شیعیان از این اتحاد بیشترین احساس خطر را می کردند .حال ربط این موضوع با بحث فعلی چیست ؟

با اندک دقتی در مصر اخوانی دیده می شود که در نتیجه احساسِ ترسِ مردم از حاکمیتِ تفکراتِ تکفیری ها پیشرفتِ اسلام، متوقف و حتی منفی شد و  جوانان مسلمان نیز بدبین شده و راه برای سیسی و ارتش باز شد در اینجا لازم است بگویم هر گونه حاکمیت این افراد که اسلام افراطی نامیده می شوند در دیگر کشورهای اسلامی هم پایدار نخواهد بود .

باز تأکید مجدد می کنم همه ی این اتفاقاتی که می افتد همه و همه معلول است اینکه عده ای از مسلمانان در کشورهای سنی نشین براحتی به گروههای تکفیری می پیوندند و اینکه حاکمان سنی مذهب براحتی جانب گروههای افراطی را می گیرند و بگونه ای با آنان احساس قرابت کرده و کمک شان می کنند همه و همه معلول است نه علت .

حال به یکی از نوشته های داعش توجه کنید :

عد غزو منطقة سنجار فی ولایة نینوى، واجهت الدولة الإسلامیة شعب الیزیدیین، قلة مشركة موجودة منذ عصور فی مناطق من العراق و الشام.
وجودهم المستمر حتى الیوم الحاضر مسألة ینبغی على المسلمین طرح السؤال بشأنها، بما أنهم سیسألون عنها یوم القیامة. بالنظر لكون الله أنزل آیة السیف قبل 1400 سنة. یقول تعالى “فَإِذَا انْسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكِینَ حَیْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِنْ تَابُوا وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ فَخَلُّوا سَبِیلَهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِیمٌ” سورة التوبة آیة 05

ترجمه : در غزوه ی که در منطقه ی سنجار و اقع در استان نینوا رخ داد و طی آن دولت اسلامی اندک مشرکین ایزدی که طی قرون گذشته در مناطقی از عراق و شام می زیستند را هدف قرار داد .

حضور آنان همکنون نیز ادامه دارد و مسلمین با این موضوع مواجهند که در فردای قیامت چگونه جواب خدا را می دهند در حالیکه 1400 قبل آیه ی 5 سوره ی توبه نازل شده است  که می فرماید : ( پس وقتی ماههای حرام تمام شد مشرکین را هر جا یافتید به قتل برسانید و دستگیر نموده و بر ایشان تنگ بگیرید ، و به هر کمین گاهی ( برای گرفتن آنان ) بنشینید ، پس اگر توبه کردند و نماز بپا داشته و زکات دادن رهاشان سازید که خدا آمرزنده رحیم است .)

 و در ادامه ی متن  شرح می دهند که ایزدی ها ابلیس را عبادت می کنند و می گویند او آمرزیده خواهد شد .. و بعد از توضیحاتی دیگر که می دهد می نویسد ( با ایزدی ها بر مبنای نظر اکثریت فقها در خصوص رفتار با مشرکین عمل شد به آنان اختیار داده شد که بین توبه و شمشیر یکی را انتخاب کنند . )

سپس توضیحاتی دیگر داده و از ابن تیمیه و احناف اسم برده و بعد به مقوله ی زنان ایزدی وارد شده و می نویسد: { المستعبدین من عائلات الیزیدیین تم الآن بیعهم من طرف جنود الدولة الإسلامیة كما تم فی السابق بیع المشركین من طرف الصحابة (رضی الله عنهم ) }

( در یک کلام خانواده ایزدی ها فروخته شدند و این عملکرد ، همانند عملکرد صحابه در فروش مشرکین است . )

حتما خواهید گفت علت پیدا شد و آن برداشت انحرافی و اشتباه از آیات قرآنی و عمل صحابه است اما این سخن و استدلال شما یک نظر است که داعش به آن معتقد نیست بلکه به نظراتی از علمائی معتقد است که می گوید عین اسلام همین است ضمنا ساز و کاری وجود ندارد که جلواشتباه را بگیرد پس برداشت اشتباه و حتی نبودن ساز و کار نیز نیز خود معلول است .

ادامه دارد

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :