تبلیغات
بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده - نقش حوادث اخیر در آینده ی اسلام قسمت نهم

بررسی اعتقادات وهابیت و سلفیت و مفتی زاده

هردم از این باغ بری می رسد تازه تز از تازه تزی می رسد داشتم خودم را برای نوشتن قسمت نهم آماده می کردم که این خبر را دیدم:  ((شاهدان عینی خبر داده‌اند که اعضای بوکوحرام در ادامه اقدامات تروریستی خود، اخیرا در شمال شرق نیجریه تعدادی کودک را زنده در آتش سوزاندند))
البته خبرنگاره یادش رفته بنویسد بوکوحرام ها این کار را  فی سبیل الله و بدون هیچ چشمداشتی انجام داده اند گاهی جملات طنز منظور را بهتر می رساند :
(( فردی می گفت برای رفتن به شهری از منطقه ای رد می شدم اجبارا در جائی توقف کردم همان روز هم تشییع جنازه بود برای ثوابش شرکت کردم ،دیدم قبل از اینکه مرده رو بذارن تو قبر، حدود یک وجب سرگین و فضولات تر گوسفند ،توی کف قبر ریختن ،از فردی که در حال ریختن فضولات بود چرائی موضوع را پرسیدم ؟
گفت: در فلان کتاب چنین نوشته که این کار برای افراد لازم است و ما مدتهاست برای مرده هامون اینکار رو انجام میدیم . فرد راوی میگفت که چون برام تعجب آور بود،سریع کتاب مورد نظر را پیدا کردم و رفتم سراغ طرف،بهش گفتم :کجاش نوشته؟
طرف هم میره تو بخش مربوط به احکام کفن و دفن میت،و متنی را نشان می دهد .با حالتی پیروزمندانه می گوید بفرما ، متن را خواندم دیدم نوشته" مستحب است کف قبر مسلمان، یک وجب 'پهن تر' باشد". ))
البته مشکل تکفیری ها تنها این نیست  چون علاوه بر اینکه به جای (پهنتر) می خوانند ( پهنِ تر ) مشکل مهمی وجود دارد و آن این است که سراغ مفاهیمی می روند که فهمیدن آن کار راسخون در علم است و تنها این نیست که  راسخون در علم را نمی شناسند بلکه این عدم شناخت راسخون در علم هر چند خود معلول است   اما علت بسیاری دیگر از امور است که از آن جمله مهمترینش حفره ای است که ایجاد شده  و امکانی است که نبود راسخون در علم برای  تحریف متون فراهم کرده است . بدیهی است تا حفره از بین نرود نفوذ و تحریف ممکن خواهد بود ممکن است اسم افرادی که سردمدار این تحریف هستند عوض شود  شاید زمانی پربهاری و ابن تیمیه و ابن عبدالوهاب باشند و زمانی دیگر آل سعود و ابوبکر بغدادی و..  شاید گاهی این دمل چرکین در این مذهب و زمانی دیگر در مذهبی دیگر سرباز کند اما واقعیت این است که خطری که بلافاصله بعد از رحلت رسول مکرم اسلام دامنمان را گرفت ادامه دارد توجه کنید که حفره ها به قدری عمیق و خطرناک هستند که حتی شخصی بزرگ و شهیدی مانند سید قطب در بخشی از آن گرفتار آمده است

 این حفره ها و منفذها به قدری گمراه کننده وتخریب گر هستند که سردمداران و بزرگان را در نقاط مشکل دار و راههای انحرافی گرفتار کرده اند و به بیراهه کشانده اند و به سادگی بسیاری از افراد با مدارج علمی پایین تر را نیز گرفتار کرده و این افراد در وعظ و خطابه ها در حال فریفتن دیگران هستند از این افراد در شهرها و روستاها در همه ی ممالک جهان زیادند حتی در ایران ، که از اسم بردن و یا دادن درصد و گفتن تعداد ، خودداری می کنم در خصوص ایران و روحانیون اهل سنت فعلا سکوت مصلحت آمیز تر است البته ممکن است در قسمت های بعدی از صد نفر از سران و مروجان غیر ایرانی این افکار اسم ببرم اما در این قسمت فقط  یک مصداق روحانی خارج از ایران را معرفی می کنم که به عنوان خبرنگار داعش با اسرا نیز مصاحبه کرد  این فرد «ملا شوان» نام دارد که خطیب و پیش نماز مسجد «مام جعفر» در منطقه «داره توی» اربیل کردستان عراق است .
وقتی با این افراد آشنا می شویم یا باید بپذیریم که اسلام همین است که داعش می گوید ویا بگوییم این افراد هر چند روحانی هستند اما اسلام را نشناخته اند و بصیرت ندارند یا بگویم اینان توسط سازمانهای ضد اسلامی اجیر شده اند و یا ترکیبی از همه ی اینها اما در هر صورت این سؤال پیش می آید که این حفره های چیستند ؟ و چرا باید تا به این حد نهان باشند که بساری آدم های مدعی سواد و معلومات مذهبی را در خود گرفتار کرده است؟ چگونه مسدود می شوند و راه حل مبارزه با آن چیست ؟فعلا نمی خواهم به این سؤال جواب بدهم . ولی به سؤالی و یا ابهامی دیگر در اثنای نظر یکی از خوانندگان اشاره می کنم در قسمت قبل نوشتم که گروههای تکفیری از عقل پیروی نمی کنند فردی که خود را دوستدار گروههای تکفیری می نامید به بنده مراجعه کرد و گفت حرف شما درست است چون ما از خدا پیروی می کنیم نه از عقل ، (او تأکید داشت که هوادار یا عضو نیست بلکه تنها از عقاید آنها خوشش می آید )
من از او پرسیدم اگر از خدا پیروی می کنید پس چرا از شر زیر شکم تان نمی توانید خلاص شوید ؟ پاسخ داد بخاطر اینکه حلال خداست و حلال خدا را حرام کردن اشتباه است . بهش گفتم شما این حلال خدا را باید بزور بدست بیاورید باید زن را وادار کنید که کینز شما شود برده ی جنسی شما شود ؟ پاسخ داد زنان کافر جزء مایملک مسلمین هستند آنان مسلمان نیستند به همین دلیل باید مطابق سنت رسول خدا (ص) سیر کننده امیال شهوانی ما باشند . همانگونه که رسول خدا زنانی را که در جنگ اسیر می کرد به مسلمین می داد و یا خود با او ازدواج می کرد (جوبریه ) ،
به او پاسخ دادم که شما فکر نمی کنید در موضوعی که با آبروی اسلام سر و کار دارد این شیخ ها و مفتی ها و روحانیون فعلی باید احتیاط کرده و فعلا اقدام نکنند تا فردی که امکان اشتباه در رأی او نیست همانند خود رسول خدا (ص) حاکم مسلمین شود سپس او این احکام را اجرا کند آیا شما نمی توانید به خاطر دین خدا و به خاطر آبروی اسلام بر این خواسته ی نفسانی خود غالب شوید ؟ 
او در پاسخ من می گفت برای ما تنها سنت رسول خدا و آیات قرآن کافی است ما نیاز نداریم که کسی  از غیب بیاید و به ما بگوید که چکار بکنیم یا چکار نکنیم . به او پاسخ دادم که حتی اگر این اقدامات شما موجب نابودی اسلام شود باز بر آن اصرار دارید او پاسخ داد برای ما چیزی مهمتر از اجرای قرآن وجود ندارد . اما مطمنیم که پیاده کردن آیات قرآنی منجر به نابودی اسلام نخواهد شد .
گفتم : شما همین قرآن را اشتباه فهمیده اید غیر ممکن است قرآن راهی ارائه دهد که منجر به هتک حرمت اسلام شود . اما او اعتقاد داشت که تجاوز و قتل و دیگر اعمال موجب هتک حرمت نمی شود و حرام کردن حلال خدا حرام است .
از او سؤال کردم آیا دین اسلام حتی به اندازه ی زرتشت مواظب بقای خود نیست که گفت : ای زرتشت پاک - همانا نشانِ به پایان رسیدن هزارمین سال تو و آغاز بدترین دوره ها این خواهد بود که : صدگونه ، هزارگونه ، ده هزارگونه دیوها با موهای پریشان از نژاد خشم کشور ایران را از سوی خاور فرا گیرند . همه چیز را بسوزانند و نابود کنند : میهن ، دارائی ، مردانگی ، بزرگمنشی ، کیش ، راستی ، خوشی ، آسایش ، شادی و همهٔ کارهای اهورائی را پایمال کرده - آئین مزدیسنان و آتش ورهرام از بین برود ، آنگاه با درندگی و ستمگری فرمانروائی کنند . ( بهمن یشت ۲ - ۲۴ )
آیا در اسلام سوزانیدن ، کشتن ، نابود کردن و با ستمگری فرمانروائی کردن  مذموم نیست ؟ او گفت آیا تو هنوز آتش پرست هستید ؟ گفتم من مسلمانم و هیچ گاه از ابراز و اظهار این موضوع طفره نمی روم و در بیان صریح و رک این مطلب مصلحت اندیشی نمی کنم . سخن من این نیست که در اسلام این موضوعات نیست و زرتشتیان بالاترند بلکه سخن من این است که شما اشتباه می کنید . اضافه کردم اگر من را متهم به پوچ گرایی نیز نمی کنید سؤالم این است آیا شما به اندازه صادق هدایت نیز حالیتان نیست که نوشت : ( انسان ظالم ترین و فاسد ترین حیوانات است ، به غیر از منفعت و هوی و هوس خود چیز دیگری را نمی بیند - خودش از مرگ میترسد ولی سبب مرگ دیگران را فراهم می آورد .
اما با وجود اسارت خشن ، خونریزی وحشیانه و جنایاتی را که نسبت به حیوان مرتکب می شود یک زندگانی تاریک ، بدون دلربائی طبیعی و خوشحالی برای خود اختراع کرده و همچنین خود را مضحک‌ترین حیوانات نموده است .)
هر چه من می گفتم او اصرار داشت که اسلام همان است که او فهمیده و در اجرای حکم شریعت با کسی تعارف ندارد.
بهتر این است که از ادامه ی نقل  بحثی که با ایشان داشتم صرفنظر کرده و به ادامه ی مباحث گذشته بپردازم . 
افرادی از غرب که جذب داعش و دیگر گروههای تروریستی شده اند طیف گسترده ای را شامل می شوند اما اکثر اشخاصی که در سایت ها و روزنامه ها و دیگر رسانه های غرب برجسته می شوند قبل از پیوستن به اسلام گرایان و یا مسلمان شدن و سپس جذب شدن از چهره ای موجه و قابل قبول برخوردار بوده اند و بعد از آن به فردی خشن ، قاتل و تجاوز گر تبدیل شده اند در هجمه ی تبلیغاتی مذکور همه ی این افراد هم به شدت به راهی که یافته اند وفادار و معتقدند خلاصه ی تبلیغات این است که این افراد نماینده و نتیجه ی ایدئولوژی اسلام هستند اگر اسلامی هست و اگر احکامی اسلامی وجود دارد همین است که این افراد انجام می دهند به این اشخاص دقت کنید که چگونه علیرغم برخورداری از مکنت و دنیا، اعتقاد راسخشان به اسلام آنان را به سوریه کشانده است :این شخص مسلمانی مصری است که در دو سالگی به همراه خانواده  از مصر به انگلیس رفته اند او از وضعیت اقتصادی عالی در انگلیس برخوردار بوده اما تمام علایق دنیوی را فراموش کرده و به داعش پیوسته است .این فرد طاها شید است که متولد شهر صنعتی تروله تان سوئد می باشد بنا به اعلام سازمان های مالیاتی سوئد در آمد سالیانه او 32000 یورو است او تمام خوشی های دنیا را تنها به قصد خدمت به اسلام زیر پا گذاشته است .
و در نهایت بعد  از اینکه به مردم غرب تلقین کردند که افراد داعش معتقدترین افراد و نیز آگاهترین افراد از

 اسلام هستند با پوشش رسانه ای جنایاتِ اینان چهره ی اسلام را آنگونه که می خواهند برای مردم غرب ترسیم می کنند .

خوب دقت کنید :
آنچه که رسانه های غرب در مورد متمول بودن این اشخاص می گویند کاملا درست است و آنچه که آنان در خصوص جلای وطن و ترک مال و اموال دنیا توسط این افراد می گویند درست است و هر کس هم می داند که آنان از آرامش و راحتی خیال به سوی مرگ و بحران رفته اند و نیز این افرد از اسلام و پایبندی به احکام آن  دفاع کرده اند در عین حال قتل، تجاوز ، اسارت و ویرانی ... نیز که توسط این افراد و همپالیگی هایشان اتفاق افتاده صحت دارد خوب ما به کدام بخش از نوشته های رسانه های امپریالیستی اعتراض داریم ؟ رسانه های دشمن چه چیزی می گویند که صحت ندارد؟

راسل می گوید : ( از خودتان انسانیت به جا بگذارید نه انسان ، تولید مثل را هر جانوری بلد است )
آهای داعشی ها یاد بگیرید تازه مسلمان هم نیست جانماز هم آب نمی کشد.


 ادامه دارد

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :